Yhteystiedot

Aleksi final

Aleksi Kuusisto

johtaja

+32 493 99 80 62

aleksi.kuusisto@finunions.org

twitter: @AleksiKuusisto


Tiina Huotari

tiedottaja

  • työ- ja sosiaalipolitiikka
  • tiedotus

+32 492 08 01 39

tiina.huotari@finunions.org

twitter: @tihuotari

FinUnionsin toimisto

FinUnionsin toimisto sijaitsee Brysselin kansainvälisessä ay-talossa, samassa rakennuksessa Euroopan ay-keskusjärjestön EAY:n, ay-tutkimuslaitos ETUI:n ja  ammattiyhdistysliikkeen maailmanjärjestön ITUC:in kanssa. Talossa on myös monia kansallisten järjestöjen sekä mm. Eurocadresin toimisto.

Tervetuloa tutustumaan!

kartta uusi

Palkansaajajärjestöjen EU-edustusto FinUnions 
(Finnish trade union representation to the EU) International Trade Union House

Boulevard du Roi Albert II, 5
B-1210 Brussels
Belgium

Metro: Rogier








FinUnionsin johtoryhmä


Jarkko Eloranta
, puheenjohtaja, SAK
jarkko.eloranta@sak.fi

Annika Rönni-Sällinen, johtaja, SAK
annika.ronni-sallinen@sak.fi
Antti Palola, puheenjohtaja, STTK
antti.palola@sttk.fi

Katarina Murto
, johtaja, STTK
katarina.murto@sttk.fi


Heikki Kauppi, puheenjohtaja, YTN

heikki.kauppi@ytn.fi

Jenni Karjalainen, kv-ryhmän puheenjohtaja, YTN
jenni.karjalainen@ytn.fi